Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
- Zimno/ ciepły kompres żelowy 1300g 28x34cm - 1szt.,
OPIS PODUKTU:
Zimno/ ciepły kompres żelowy 1300g 28x34cm jest stosowany w terapii wielu schorzeń w warunkach domowych, w gabinetach rehabilitacyjnych, stomatologicznych, kosmetycznych w oddziałach szpitalnych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, w klubach sportowych i wielu innych miejscach. Kompresy, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie siłę naturalnego leczenia.
TERAPIA ZIMNEM:
Zastosowanie:
Leczenie zimnem polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek. Terapia zimnem, ze względu na swoje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwkrwotoczne znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach miejscowych. Przy chorobach narządu ruchu (stłuczenia, krwiaki, urazy, złamania, zwichnięcia, zapalenie ścięgień, przykurcze urazowe). Choroby reumatyczne (zapalenie stawów, napad dny moczowej, blokady stawów), choroby układu krążenia (oskurcz, początkowy okres zakrzepowego zapalenia żył), choroby układu nerwowego (bóle głowy, rwa kulszowa), choroby przewodu pokarmowego (ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie wyrostka robaczkowego, krwawienia), inne schorzenia (obrzęk limfatyczny, krwawienie, hemoroidy, zapobieganie odleżynom, oparzenia, ostry ból zębów).
Środki ostrożności:
Należy zachować ostrożność podczas stosowania kompresu, aby uniknąć urazów tkanki skórnej oraz powierzchniowych uszkodzeń nerwów, zwłaszcza u osób z upośledzeniem czucia. Dzieci oraz osoby z zaburzeniami poznawczymi powinny używać kompresu pod nadzorem dorosłych. Jeżeli podczas stosowania kompresu odczuwana jest jakakolwiek niedogodność należy bezzwłocznie przerwać terapię.
Nie stosować w przypadku:
Leczenie zimnem nie jest zalecane dla osób z stanem zapalnym w przewlekłym okresie choroby, nadrwrażliwością na zimno, zespołem Raynauda, zapaleniem pęcherza moczowego i miedniczek nerkowych, zapaleniem naczyń, ciężkimi schorzeniami serca i naczyń, odmrożeniem, zespołem Sudecka oraz w stanie wyniszczenia i ogólnego osłabienia.
W razie wątpliwości przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
TERAPIA CIEPŁEM:
Zastosowanie:
Ciepłolecznictwo polega na dostarczaniu do ustroju energii cieplnej, głównie drogą przewodzenia. Wskazania do stoswania terapii ciepłem to złagodzenie chronicznego bólu mięśniowo-szkieletowego. Tak więc leczenie ciepłem znajduje zastosowanie w chorobach: narządu ruchu (stłuczenia, krwiaki i urazy tkanek miękkich 4-5 dzień od powstania urazu, po ustąpieniu odczynu zapalnego), reumatycznych (w I fazie zapalenia stawów, chorobach zwyrodnienia stawów), układu nerwowego (nerwobóle i zapalenia nerwów obwodowych, po ustąpieniu ostrego okresu, postrzał, rwa kulszkowa, przykurcze mięśniowo-szkieletowe), skórnych (trądzik, czyraczność), układu oddechowego (zapalenie zatok, nieżyt gardła i krtani, nieżyty oskrzeli, zapalenie ucha środkowego), układ krążenia (choroba Raynauda), przemiany materii (otyłość, przewlekła dna), układu moczowego (zapalenie pęcherza moczowego i dróg moczowych, kamica dróg moczowych, przebiegająca bez powikłań).
Środki ostrożności:
Należy zachować ostrożność podczas stosowania kompresu, aby uniknąć urazów tkanki skórnej oraz powierzchniowych uszkodzeń nerwów, zwłaszcza u osób z upośledzeniem czucia. Dzieci oraz osoby z zaburzeniami poznawczymi powinny używać kompresu pod nadzorem dorosłych. Jeżeli podczas stosowania kompresu odczuwana jest jakakolwiek niedogodność należy bezzwłocznie przerwać terapię.
Nie stosować w przypadku:
Wszelkie zabiegi cieplne o działaniu miejscowym, są przeciwskazane w przypadkach ostrego okresu choroby, urazu kości i stawów (złamanie), zmian zwyrodnieniowych i zniekształcających stawy w przypadku odwapnienia kości, odmrożenia, owrzodzenia podudzi czy gruźlica kostno – stawowa. Stosowane do powszechnego użytku przez osoby nie wykwalifikowane po uprzedniej konsultacji lekarskiej.
SPOSÓB UŻYCIA KOMPRESÓW:
Przygotowanie Kompresu żelowego do terapii zimnem: w celu oziębienia włożyć kompres do lodówki lub zamrażalnika na około dwie godziny przed zabiegiem. W celu uniknięcia uszkodzenia mechanicznego kompresu, podłożyć pod kompres folię lub włożyć go do zamrażalnika na talerzu.
Stosowanie Po wyjęciu z zamrażalnika kompres osuszyć, owinąć ręcznikiem i przyłożyć na chorą okolicę ciała. Pierwszy zabieg nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Kolejne zabiegi stopniowo wydłużać maksymalnie do 20 minut.
Przygotowanie Kompresu żelowego do terapii ciepłem: w celu ogrzania kompresu, należy umieścić go w garnku tak aby był całkowicie zanurzony w wodzie i zagrzać, najlepiej w temperaturze 70°C w żadnym wypadku nie należy dopuścić do wrzenia wody.
Stosowanie: Po wyjęciu z wody kompres należy osuszyć, sprawdzić czy okład nie uległ uszkodzeniu, zawinąć w ręcznik lub ściereczką i przyłożyć do ciała, by sprawdzić czy nie jest zbyt gorący. Jeśli tak pozostawić do ochłodzenia. Następnie przyłożyć na chore miejsce.
Ponowne użycie Po zabiegu przemyć kompres wodą z mydłem, osuszyć ręcznikiem i pozostawić w suchym zacienionym miejscu.
WAŻNE: Nie przykładać kompresu bezpośrednio do skóry (ani zimnego, ani ciepłego), nie stosować podczas snu.